Dragi prieteni!

Doresc foarte mult ca în minunatul nostru Castel al Cuvântului să domine permanent Prietenia și Voia Bună, să se audă cât mai adesea  râsete, iar noi-locuitorii Lui,  să fim permanent cu zâmbetul pe buze.

De aceea mi-a venit ideea ca să deschidem astăzi în Castel o «Cameră de Râs», în care fiecare  să poată posta bancuri, caricaturi, clipuri, schițe umoristice, epigrame și totul... ce poate ridica dispoziția.

Cine n-ar intra în această Cameră, să iasă din Ea:  vesel și plin de emoții pozitive.

Uită de scârbă și de plâns,

Intră în «Camera de Râs»!

Nu există temă sau altă condiție,

Doar Mega Umor și Bună Dispoziție!

Deci, eu încep...

Vizualizări: 569

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Cartonașul galben

După terminarea unui meci de fotbal, după o bere la bar,  arbitrul împreună cu doi prieteni merge spre casă ca să mai cinstească ceva. 
- Dar n-o să se supere nevastă-ta că picăm aşa, pe nepusă masă? 
- Fiţi liniştiţi. Nici o problemă!

Ajung acasă la arbitru şi soţia lui îi întâmpină bucuroasă:
 - E o plăcere pentru mine să primesc așa musafiri, chiar dacă este puţin cam târziu, dar ştiu că meciul s-a  disputat în nocturnă...   Poftiţi, vă rog, aşezaţi-vă la masă! Imediat vă pregătesc nişte gustări, ca să nu mai beţi pe inima goală... 

După ce femeia s-a dus la bucătărie, unul dintre prieteni zice mirat:
- Fantastic! Cum de ai putut s-o educi aşa? 
- Păi, spune arbitrul, noi am avut un căţeluş care lătra tot timpul şi mă deranja teribil. I-am arătat o dată cartonaşul galben şi, când m-a enervat din nou, i-am aratat cartonaşul roşu şi l-am eliminat, aruncându-l de la balcon...
 - Şi ce legătură are treaba asta cu nevastă-ta?
 - Nevastă-mea are şi ea deja un cartonaş galben!

Avem 500 de vizualizări! 

La cât mai multe!

Atenție ! 

CONCURS

Activitatea Recentă

ADMIN
Utilizatorului Zarra îi place postarea pe blog Frumoșii nebuni ai poeziei - Gabriel Gherbăluță - Poem din flori (videoclip) a lui Florin Alexandru Stana
cu 1 oră în urmă

ADMIN
Florin Alexandru Stana a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Frumoșii nebuni ai poeziei - Gabriel Gherbăluță - Poem din flori (videoclip) a utilizatorului Florin Alexandru Stana
cu 2 ore în urmă

ADMIN
Florin Alexandru Stana a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Frumoșii nebuni ai poeziei - Gabriel Gherbăluță - Poem din flori (videoclip) a utilizatorului Florin Alexandru Stana
cu 2 ore în urmă

ADMIN
cu 2 ore în urmă

ADMIN
cu 2 ore în urmă

ADMIN
Florin Alexandru Stana a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Frumoșii nebuni ai poeziei - Violeta Pintea - pe scaunul acesta... (audio) a utilizatorului Florin Alexandru Stana
cu 2 ore în urmă

ADMIN
Florin Alexandru Stana a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Frumoșii nebuni ai poeziei - Violeta Pintea - pe scaunul acesta... (audio) a utilizatorului Florin Alexandru Stana
cu 2 ore în urmă

ADMIN
cu 2 ore în urmă

ADMIN
Lilioara Macovei a contribuit cu răspunsuri la discuţia HEBDOMADAR DE SUCCES a utilizatorului Mihai Batog-Bujeniţă în grupul Salonul UMORULUI
cu 3 ore în urmă

ADMIN
Lui Lilioara Macovei i-a plăcut discuţia HEBDOMADAR DE SUCCES a lui Mihai Batog-Bujeniţă
cu 3 ore în urmă
Lui Pop Dorina i-a plăcut fotografia lui Petru Plătică
cu 3 ore în urmă
zadic ioana a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Iubirea nu are avantaje materiale a utilizatorului zadic ioana
cu 3 ore în urmă
Mihai Batog-Bujeniţă a adăugat o discuţie la grupul
cu 4 ore în urmă

ADMIN
aDa nemescu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Metanoia a utilizatorului aDa nemescu
cu 4 ore în urmă
Lui Mircea Florin Caracas i-a plăcut discuţia Citate de Herta Müller (n. 17 august 1953, Nițchidorf, județul Timiș) - scriitoare germană de limbă germană și română, laureată a Premiului Nobel pentru Literatură pe anul 2009 a lui Pop Dorina
cu 4 ore în urmă
ionita corina a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Scrisoare către voi...(terțină) a utilizatorului ionita corina
cu 5 ore în urmă

ADMIN
Petru Plătică a contribuit cu răspunsuri la discuţia CAMERA DE RÂS a utilizatorului Petru Plătică în grupul Salonul UMORULUI
cu 7 ore în urmă

ADMIN
Petru Plătică a contribuit cu răspunsuri la discuţia CAMERA DE RÂS a utilizatorului Petru Plătică în grupul Salonul UMORULUI
cu 7 ore în urmă

ADMIN
Petru Plătică a contribuit cu răspunsuri la discuţia Hituri din toate timpurile a utilizatorului Petru Plătică în grupul Salonul muzical
cu 8 ore în urmă

ADMIN
Petru Plătică a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Fragilitate autoimpusă a utilizatorului Pop Dorina
cu 8 ore în urmă