Vizitatorii acestui salon sunt invitați să nominalizeze personajul (aniversat sau comemorat) despre care se face referire în foto-catrenul de mai jos.

Răspunsul dumneavoastră este așteptat pe e-mail (con_dorul@yahoo.com) până mâine la ora 11.00.

Clasamentul la zi al celor care au răspuns corect:

LOCUL I - doamna Georgeta Șalgău și domnul Florin Stana - 14 p.

LOCUL II - doamna Dorina Pop - 7 p. 

LOCUL III - doamnele Lilioara Macovei și Ioana Zadic - 1 p.

Vizualizări: 103

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Cu Steffi sau Stefanie Maria Graf, vin cu voi, să vă fac praf! :)

Răspunsul se dă pe adresa de mail, Mihaela!

Dacă nu ai fi fost repezită și ai fi citit mai sus...

Au mai pățit-o și alții ( Florin Stana )!

Răspunsul dumneavoastră este așteptat pe e-mail (con_dorul@yahoo.com) până mâine la ora 11.00.

Vă aștept zi de zi până la ora 11.00

Mult succes!

Da, m-am grăbit și am considerat că deja se punctase și se făcuse clasamentul, iar dacă nu sunt prima care gafează... O să particip la următoarea, dacă știu. Mulțumesc de înțelegere!

Personajul despre care se face referire aici este 

ȘTEFFI GRAF - fostă mare campioană germană de tenis de câmp, născută 14 iunie 1969

Clasamentul la zi al celor care au răspuns corect:

LOCUL I - doamna Georgeta Șalgău și domnul Florin Stana - 15 p.

LOCUL II - doamna Dorina Pop - 7 p. 

LOCUL III - doamnele Lilioara Macovei, Mihaela Suciu și Ioana Zadic - 1 p.

căsătorită cu Andre Agassy

Să înțelg că am primit un punct fiindcă am dat like. :) 

Normal era să fiu depunctată, fiindcă n-am răspuns prin email. 

Ca informație completă privind numele, eu am găsit pe wikipedia, Steffi și nu Șteffi - mi se pare logic cu „S” fiindcă vine de la Stefanie (Stefanie Maria Graf).

Ai primit un punct pentru răspuns corect, Mihaela!  Răspunsul tău nu mai putea influența clasamentul. Corect! Victoraș  în graba tastării a greșit! Problema este: cum se citește diminutivul (Steffi sau Șteffi)?

Repet: diminutivul nu prenumele întreg?

Florine, „una” se scrie și „alta” se citește, un fel de Strauss. Era și bancul: „scrabble” se scrie, „scrable” se citește! 

Și atunci Stefanie se citește Ștefanie?

Florine, lămurește-mă cum se acordă punctele, n-am găsit Regulamentul acestui concurs.

Răspuns corect = 1 punct! Simplu. 

Activitatea Recentă

Utilizatorului Panzariu Andreea Geanina îi place postarea pe blog Frumoșii nebuni ai poeziei - Violeta Pintea - Dimineața (audio) a lui Florin Alexandru Stana
cu 1 oră în urmă
Utilizatorului Panzariu Andreea Geanina îi place postarea pe blog Pseudo- ADDÉNDA Patru a lui mihai katin
cu 1 oră în urmă
Utilizatorului Panzariu Andreea Geanina îi place postarea pe blog Terapie lichidă a lui Silvia Giurgiu
cu 1 oră în urmă

ADMIN
Florin Alexandru Stana a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Frumoșii nebuni ai poeziei - Violeta Pintea - Dimineața (audio) a utilizatorului Florin Alexandru Stana
cu 1 oră în urmă
Panzariu Andreea Geanina a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog In pielea mea a utilizatorului Panzariu Andreea Geanina
cu 2 ore în urmă
mihai katin a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog In pielea mea a utilizatorului Panzariu Andreea Geanina
cu 3 ore în urmă
Postare de log efectuată de mihai katin
cu 3 ore în urmă

ADMIN
Elena a lăsat un comentariu pentru Mircea Coroș
cu 4 ore în urmă

ADMIN
Utilizatorului Viorel Croitoru îi place postarea pe blog Terapie lichidă a lui Silvia Giurgiu
cu 5 ore în urmă

ADMIN
Utilizatorului Viorel Croitoru îi place postarea pe blog Un nu ştiu ce eminescian a lui Costel Zăgan
cu 5 ore în urmă

ADMIN
Utilizatorului Viorel Croitoru îi place postarea pe blog PĂSĂRI ANDINE (acrostih întors) a lui Friciu Ioan
cu 5 ore în urmă
Utilizatorului Marilena Iorgulescu îi place postarea pe blog Cursurile de echilibru propuse persoanelor peste 60 de ani din Athis Mons-Partea I a lui Mircea Florin Caracas
cu 5 ore în urmă
Utilizatorului Marilena Iorgulescu îi place postarea pe blog Slujba de priveghere - Zilele Sfintei Cuvioase Parascheva 2018 - 13 octombrie 2018 a lui Mircea Florin Caracas
cu 5 ore în urmă
Utilizatorului Marilena Iorgulescu îi place postarea pe blog Un pelerin la Iaşi al anului 2000 la Sf.Cuvioasa Parascheva. Puterea mare vindecătoare a sfintelor moaşte. a lui Mircea Florin Caracas
cu 5 ore în urmă
Utilizatorului Marilena Iorgulescu îi place postarea pe blog EXERCIȚIILE DE ECHILIBRU III- DESCOPERIREA EFECTELOR ÎMBĂTRÂNIRII ASUPRA INIMII ȘI RESPIRAȚIEI a lui Mircea Florin Caracas
cu 5 ore în urmă
Utilizatorului Marilena Iorgulescu îi place postarea pe blog Printre cuvinte... a lui CIUREZU MARIANA
cu 5 ore în urmă
Utilizatorului Marilena Iorgulescu îi place postarea pe blog Noaptea gândurilor mele... a lui CIUREZU MARIANA
cu 5 ore în urmă
Utilizatorului Marilena Iorgulescu îi place postarea pe blog Imposibilul a lui Viorel Croitoru
cu 6 ore în urmă
Utilizatorului Marilena Iorgulescu îi place postarea pe blog Jo a lui Viorel Croitoru
cu 6 ore în urmă
Utilizatorului Marilena Iorgulescu îi place postarea pe blog Rugă de toamnă a lui Viorel Croitoru
cu 6 ore în urmă