Vizitatorii acestui salon sunt invitați să nominalizeze personajul (aniversat sau comemorat) despre care se face referire în foto-catrenul de mai jos.

Răspunsul dumneavoastră este așteptat pe e-mail (con_dorul@yahoo.com) până mâine la ora 11.00.

Clasamentul la zi al celor care au răspuns corect:

LOCUL I - doamna Georgeta Șalgău și domnul Florin Stana - 14 p.

LOCUL II - doamna Dorina Pop - 7 p. 

LOCUL III - doamnele Lilioara Macovei și Ioana Zadic - 1 p.

Vizualizări: 65

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Cu Steffi sau Stefanie Maria Graf, vin cu voi, să vă fac praf! :)

Răspunsul se dă pe adresa de mail, Mihaela!

Dacă nu ai fi fost repezită și ai fi citit mai sus...

Au mai pățit-o și alții ( Florin Stana )!

Răspunsul dumneavoastră este așteptat pe e-mail (con_dorul@yahoo.com) până mâine la ora 11.00.

Vă aștept zi de zi până la ora 11.00

Mult succes!

Da, m-am grăbit și am considerat că deja se punctase și se făcuse clasamentul, iar dacă nu sunt prima care gafează... O să particip la următoarea, dacă știu. Mulțumesc de înțelegere!

Personajul despre care se face referire aici este 

ȘTEFFI GRAF - fostă mare campioană germană de tenis de câmp, născută 14 iunie 1969

Clasamentul la zi al celor care au răspuns corect:

LOCUL I - doamna Georgeta Șalgău și domnul Florin Stana - 15 p.

LOCUL II - doamna Dorina Pop - 7 p. 

LOCUL III - doamnele Lilioara Macovei, Mihaela Suciu și Ioana Zadic - 1 p.

căsătorită cu Andre Agassy

Să înțelg că am primit un punct fiindcă am dat like. :) 

Normal era să fiu depunctată, fiindcă n-am răspuns prin email. 

Ca informație completă privind numele, eu am găsit pe wikipedia, Steffi și nu Șteffi - mi se pare logic cu „S” fiindcă vine de la Stefanie (Stefanie Maria Graf).

Ai primit un punct pentru răspuns corect, Mihaela!  Răspunsul tău nu mai putea influența clasamentul. Corect! Victoraș  în graba tastării a greșit! Problema este: cum se citește diminutivul (Steffi sau Șteffi)?

Repet: diminutivul nu prenumele întreg?

Florine, „una” se scrie și „alta” se citește, un fel de Strauss. Era și bancul: „scrabble” se scrie, „scrable” se citește! 

Și atunci Stefanie se citește Ștefanie?

Florine, lămurește-mă cum se acordă punctele, n-am găsit Regulamentul acestui concurs.

Răspuns corect = 1 punct! Simplu. 

Activitatea Recentă

ADMIN
aDa nemescu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Gând a utilizatorului Ana Nan
cu 5 minute în urmă
Postări de log efectuate de FLOARE ARBORE
cu 20 minute în urmă

ADMIN
BIDULESCU CONSTANTIN a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Clipe de iubire (Terţină) a utilizatorului BIDULESCU CONSTANTIN
cu 22 minute în urmă
Lui Victor Bivolu i-a plăcut discuţia EVENIMENTUL B.N.R. AL VERII 2018 – MONEDA COMEMORATIVĂ – ION IONESCU DE LA BRAD a lui Victor Bivolu
cu 24 minute în urmă
Victor Bivolu a adăugat 5 discuţii la grupul SALONUL ÎNDELETNICIRILOR PLĂCUTE(HOBBY-URILOR
încă 2...
cu 24 minute în urmă
Lui Victor Bivolu i-a plăcut discuţia CULTURĂ PRIN INSIGNOGRAFIE – ASOCIAȚIA NEVĂZĂTORILOR DIN ROMÂNIA a lui Victor Bivolu
cu 1 oră în urmă
Lui Victor Bivolu i-a plăcut discuţia FARMECUL CARTOFILIEI – MEMORIA CĂRȚII POȘTALE – TEATRUL MARIA FILOTTI – BRĂILA a lui Victor Bivolu
cu 1 oră în urmă
Victor Bivolu a contribuit cu răspunsuri la discuţia FARMECUL CARTOFILIEI – MEMORIA CĂRȚII POȘTALE – TEATRUL MARIA FILOTTI – BRĂILA a utilizatorului Victor Bivolu în grupul SALONUL ÎNDELETNICIRILOR PLĂCUTE(HOBBY-URILOR
cu 1 oră în urmă
Victor Bivolu a contribuit cu răspunsuri la discuţia FARMECUL CARTOFILIEI – MEMORIA CĂRȚII POȘTALE – TEATRUL MARIA FILOTTI – BRĂILA a utilizatorului Victor Bivolu în grupul SALONUL ÎNDELETNICIRILOR PLĂCUTE(HOBBY-URILOR
cu 1 oră în urmă

ADMIN
Utilizatorului aDa nemescu îi place postarea pe blog Gând a lui Ana Nan
cu 1 oră în urmă

ADMIN
Utilizatorului aDa nemescu îi place postarea pe blog Clipe de iubire (Terţină) a lui BIDULESCU CONSTANTIN
cu 1 oră în urmă

ADMIN
aDa nemescu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog **** balada lacrimilor verzi**** a utilizatorului aDa nemescu
cu 2 ore în urmă

ADMIN
aDa nemescu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog **** balada lacrimilor verzi**** a utilizatorului aDa nemescu
cu 2 ore în urmă

ADMIN
cu 2 ore în urmă

ADMIN
aDa nemescu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Je ne regrette rien a utilizatorului Zarra
cu 2 ore în urmă

ADMIN
Utilizatorului aDa nemescu îi place postarea pe blog Je ne regrette rien a lui Zarra
cu 2 ore în urmă

ADMIN
Zarra a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Je ne regrette rien a utilizatorului Zarra
cu 3 ore în urmă

ADMIN
Zarra a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Dizabilități emoționale a utilizatorului Ioan Grigoraș
cu 3 ore în urmă
Florin Alex Petrache a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Je ne regrette rien a utilizatorului Zarra
cu 3 ore în urmă

ADMIN
Zarra a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Lada de zestre a inimii a utilizatorului Ioan Grigoraș
cu 3 ore în urmă