1. „Sunt momente în care inima vede mai bine şi mai departe decât ochii cei mai ageri.”

1. „Cei ce învaţă pe alţii se învaţă şi pe ei în acelaşi timp.”

1. „Inteligenţa nu este cu adevărat apreciată decât prin comparaţie.”

1. „Dacă trăieşti prezentul, repari trecutul şi câştigi viitorul.”

1. „Puţine lucruri se pot obţine cu brutalitate, în timp ce cu blândeţea obţii foarte mult, dacă nu, chiar totul.”

1. „Cât de sărac este graiul buzelor faţă de cel al ochilor. Cât de reci şi goale sunt cuvintele în comparaţie cu ochii.”

1. „Frica paralizează inteligenţa.”

Vizualizări: 15

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Cartea multor copilării. Am recomandat-o mereu înverșunat pentru a educa oarecum compasiunea, pentru a sensibiliza, pentru a deschide apetitul pentru citit.

Citatele nu-mi vor rămâne în minte, sunt înțelepciune devenită axiomă, ai senzația că le-ai inventat tu însuți!

Cartea pe care am citit-o cu bucurie, mic fiind se chema Singur pe lume . Din aceasta sunt fragmentele alese .

Zile de naştere

Zile de naştere sărbătorite astăzi

Zile de naştere sărbătorite mâine

Activitatea Recentă

Eugen Serea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog E iar Lună plină a utilizatorului Eugen Serea
cu 50 minute în urmă
Eugen Serea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog E iar Lună plină a utilizatorului Eugen Serea
cu 53 minute în urmă
cu 59 minute în urmă
Mircea Florin Caracas a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog E iar Lună plină a utilizatorului Eugen Serea
cu 1 oră în urmă
Utilizatorului Mircea Florin Caracas îi place postarea pe blog E iar Lună plină a lui Eugen Serea
cu 1 oră în urmă

Administrator
Utilizatorului BIDULESCU CONSTANTIN îi place postarea pe blog E iar Lună plină a lui Eugen Serea
cu 1 oră în urmă
Eugen Serea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Nu-mi fac iluzii a utilizatorului Eugen Serea
cu 1 oră în urmă
cu 1 oră în urmă
cu 2 ore în urmă
Mihaela Suciu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog marea a utilizatorului Rodica N Cernea
cu 2 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Suciu îi place postarea pe blog marea a lui Rodica N Cernea
cu 2 ore în urmă
Mihaela Suciu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Nu-mi fac iluzii a utilizatorului Eugen Serea
cu 2 ore în urmă

Insignă

Se încarcă...