Discuţiile lui Mircea Florin Caracas (1,528)

Discuţii care au primit răspuns (669) Răspunsuri Activitatea Recentă

"„Suntem făcuţi pentru a-L cunoaşte şi pentru a-L iubi pe Dumnezeu.”MINUNAT MESAJ VE…"

Mircea Florin Caracas a răspuns Oct 13 lui Citate de Nicolas de Malebranche (06.08.1638 – 13.10.1715) – filosof francez

2 Oct 13
Răspunsul lui Mircea Florin Caracas

"„Până când nu iubeşti un animal, o parte a sufletului rămâne adormită.” Mulţumesc d…"

Mircea Florin Caracas a răspuns Oct 12 lui Citate de Anatole France (16.04.1844 – 12.10.1924) - scriitor francez, laureat al Premiului Nobel pentru Literatură în 1921

2 Oct 12

"ULUITOARE POEMELE   SALE , MAI ALES PRIN MUZICALITATE . MULTE LE STIU PE DINAFARA IN…"

Mircea Florin Caracas a răspuns Oct 6 lui Louis Aragon (03.10.1897 – 24.12.1982) - poet și scriitor francez

2 Oct 6

"Floare crescută în crăpătura zidului, Te culeg fermecat şi-n palme te ţin Cu rădăcin…"

Mircea Florin Caracas a răspuns Oct 6 lui Citate de Alfred Tennyson (06.08.1809 – 06.10.1892) - poet englez

2 Oct 6

"„Munca scurtează ziua şi lungeşte viaţa.”   „Mai bine să te consumi decât să rugi…"

Mircea Florin Caracas a răspuns Oct 6 lui Citate de Denis Diderot (05.10.1713 – 31.07.1784) - filosof și scriitor francez

3 Oct 6

"lui Dumnezeu duios înalţ cu ochii mei, pieptu-mi neliniştit."

Mircea Florin Caracas a răspuns Oct 1 lui Miguel de Unamuno (29.09.1864 – 31.12.1936) - prozator spaniol, filozof, profesor, eseist, poet și dramaturg

2 Oct 1

"„A trăi înseamnă a învăţa. Când te-ai oprit din învăţat, ai murit MINUNATA INVATATU…"

Mircea Florin Caracas a răspuns Oct 1 lui Citate de Thomas Leo Clancy Jr. (12.04.1947 – 01.10.2013) - scriitor american

2 Oct 1

"„Când scrii nu este vorba să faci bani, să devii faimos, să ai parte de întâlniri,…"

Mircea Florin Caracas a răspuns Sep 21 lui Citate de Stephen Edwin King (n. 21 septembrie 1947) - autor american celebru prin romanele sale horror

3 Sep 21

"Din cartile lui Stephen King am invatat multe privitor la arta scrierii"

Mircea Florin Caracas a răspuns Sep 21 lui Citate de Stephen Edwin King (n. 21 septembrie 1947) - autor american celebru prin romanele sale horror

3 Sep 21

"Un geniu al poeziei universale. Nu pot să uit primele versuri pe care le-am învățat…"

Mircea Florin Caracas a răspuns Sep 20 lui George Coșbuc (20.09.1866 – 09.05.1918) - poet, critic literar, scriitor, publicist și traducător român

2 Sep 20

Zile de naştere

Zile de naştere sărbătorite astăzi

Zile de naştere sărbătorite mâine

Activitatea Recentă

Redactor
zadic ioana a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Lasă-mi... a utilizatorului zadic ioana
cu 43 secunde în urmă
Postare de log efectuată de Costel Zăgan
cu 12 minute în urmă

Administrator
Postare de log efectuată de Florin Alexandru Stana
cu 1 oră în urmă
Lui Victor Bivolu i-a plăcut discuţia FARMECUL CARTOFILIEI – MEMORIA CĂRȚI POȘTALE – LOCALITATEA BOZOVICI a lui Victor Bivolu
cu 2 ore în urmă
Victor Bivolu a contribuit cu răspunsuri la discuţia FARMECUL CARTOFILIEI – MEMORIA CĂRȚI POȘTALE – LOCALITATEA BOZOVICI a utilizatorului Victor Bivolu în grupul SALONUL ÎNDELETNICIRILOR PLĂCUTE(HOBBY-URILOR
cu 2 ore în urmă
Victor Bivolu a adăugat 2 discuţii la grupul SALONUL ÎNDELETNICIRILOR PLĂCUTE(HOBBY-URILOR
cu 2 ore în urmă
Lui Victor Bivolu i-a plăcut discuţia CULTURĂ PRIN MEDALISTICĂ – ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ȘTEFAN LUCHIAN” DIN MOINEȘTI a lui Victor Bivolu
cu 2 ore în urmă
Victor Bivolu a contribuit cu răspunsuri la discuţia CULTURĂ PRIN MEDALISTICĂ – ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ȘTEFAN LUCHIAN” DIN MOINEȘTI a utilizatorului Victor Bivolu în grupul SALONUL ÎNDELETNICIRILOR PLĂCUTE(HOBBY-URILOR
cu 2 ore în urmă
Utilizatorului Eugen Serea îi place postarea pe blog Lasă-mi... a lui zadic ioana
cu 4 ore în urmă
Utilizatorului Eugen Serea îi place postarea pe blog puterea luminii a lui FLOARE ARBORE
cu 4 ore în urmă
Eugen Serea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog cântă-mi dor a utilizatorului Rodica N Cernea
cu 4 ore în urmă
Utilizatorului Eugen Serea îi place postarea pe blog cântă-mi dor a lui Rodica N Cernea
cu 4 ore în urmă

Insignă

Se încarcă...