CALIGRAFIE

Toamna cui, toamna cui

frunzei mele vrei să-i spui?

Toamna lui? Toamna ei?

Parcă am trăit un tei

limpezindu-mă-n tăceri

unde-ascunzi pe azi sub ieri.

- Doamnă, ești cumva ce știu?

- Suflă-n lampă că-i târziu!

Vizualizări: 83

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

cine vrea să mă învețe cum să postez?

mitrelichim@gmail.com

mulțumesc

ps

Am parcat la partajare :)

mulțumesc pentru ajutor! acum cred că m-ați învățat cum să postez.

la revedere

ce poem!

Toamna noastră , ce fereastră?

ne ascunde , ne aşteaptă...

Toamnă-n casă , luminează

parcă-I pleoapa lumii trează!!!

încurcându-ne în şoapte

Uite două mere...coapte!

Şi ca ele stele-n noapte!

Da! Joc... Joc? Joc!!

Mulțumesc pentru clip, Ada.

Georgeta, eu multumesc!

Toamna lui? Toamna ei?

Parcă am trăit un tei

limpezindu-mă-n tăceri

unde-ascunzi pe azi sub ieri. Un poem pentru suflet, multumesc, parinte!

Activitatea Recentă

aDa nemescu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Însingurare a utilizatorului aDa nemescu
cu 5 minute în urmă
aDa nemescu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Socot în clipe argintul unei stele a utilizatorului aDa nemescu
cu 49 minute în urmă
Mircea Florin Caracas a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog CAPITOLUL XIV. SĂ  ÎMBĂTRÂNIM  FRUMOS. a utilizatorului Mircea Florin Caracas
cu 1 oră în urmă
Mircea Florin Caracas a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog CAPITOLUL XIV. SĂ  ÎMBĂTRÂNIM  FRUMOS. a utilizatorului Mircea Florin Caracas
cu 1 oră în urmă
Postare de log efectuată de Mircea Florin Caracas
cu 1 oră în urmă
Lui Victor Bivolu i-a plăcut discuţia ISTORIE MILITARĂ – ARMA TOPOGRAFIE MILITARĂ ROMÂNĂ a lui Victor Bivolu
cu 1 oră în urmă
Victor Bivolu a adăugat 3 discuţii la grupul SALONUL ÎNDELETNICIRILOR PLĂCUTE(HOBBY-URILOR
cu 1 oră în urmă
Lui Victor Bivolu i-a plăcut discuţia FARMECUL CARTOFILIEI – MEMORIA CĂRȚII POȘTALE – SANATORIUL MOROENI a lui Victor Bivolu
cu 1 oră în urmă
Victor Bivolu a contribuit cu răspunsuri la discuţia FARMECUL CARTOFILIEI – MEMORIA CĂRȚII POȘTALE – SANATORIUL MOROENI a utilizatorului Victor Bivolu în grupul SALONUL ÎNDELETNICIRILOR PLĂCUTE(HOBBY-URILOR
cu 2 ore în urmă
FLOARE ARBORE a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog la școala vieții (rondel) a utilizatorului FLOARE ARBORE
cu 2 ore în urmă
FLOARE ARBORE a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog la școala vieții (rondel) a utilizatorului FLOARE ARBORE
cu 2 ore în urmă
Eugen Serea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Mea Culpa a utilizatorului Eugen Serea
cu 5 ore în urmă
Eugen Serea a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Mea Culpa a utilizatorului Eugen Serea
cu 5 ore în urmă
cu 5 ore în urmă
cu 5 ore în urmă
Mihaela Suciu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Socot în clipe argintul unei stele a utilizatorului aDa nemescu
cu 5 ore în urmă
Utilizatorului Lilioara Macovei îi place postarea pe blog CAPITOLUL XIV. SĂ  ÎMBĂTRÂNIM  FRUMOS. a lui Mircea Florin Caracas
cu 5 ore în urmă
Lilioara Macovei a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog CAPITOLUL XIV. SĂ  ÎMBĂTRÂNIM  FRUMOS. a utilizatorului Mircea Florin Caracas
cu 5 ore în urmă
Mihaela Suciu a adăugat comentarii în legătură cu postarea de blog Mea Culpa a utilizatorului Eugen Serea
cu 5 ore în urmă
Utilizatorului Mihaela Suciu îi place postarea pe blog Cavalerul Luminii a lui Silvia Giurgiu
cu 5 ore în urmă